Plaża w Bibione

Bibione słynie m. in. ze wspaniałej plaży – jest ona uważana za jedną z najpiękniejszych w całych Włoszech, jest to również jedno z największych tego typu miejsc znajdujących się na terenie tego kraju. Plaża jest podzielona na kilka mniejszych odcinków noszących swoje nazwy jak np. Lido dei Pini, Spiaggia czy Lido del Sole – oczywiście podział ten ma jedynie umowny charakter.

Najważniejsze atuty

Wielkim plusem plaży w Bibione jest to, że jest ona w stu procentach naturalna. Rozciąga się na długości ok. 11,5 km. Łagodnie opadająca linia dna, złocisty piasek, bezpieczny dla dzieci brzeg, lokalizacja w kierunku południowym gwarantująca nasłonecznie przez cały dzień – to tylko niektóre spośród jej atutów. W sezonie dosłownie roi się tutaj od kolorowych parasoli. W ramach ciekawostki można dodać, iż plaża w Bibione często jest określana przez najmłodszych turystów mianem „wielkiej piaskownicy”.

Prestiżowy certyfikat

Nie sposób przy tej okazji nie wspomnieć o bardzo istotnej kwestii, mianowicie o tym, że plaża w Bibione posiada prestiżowy certyfikat Błękitna Flaga. Przyznawany jest on co roku w kilkudziesięciu krajach. W ten właśnie sposób oznaczane są plaż o najwyższym standardzie – czyste i bezpieczne. Bibione owe wyróżnienie otrzymuje od 1987 r.

Obsługa klienta

Funkcjonuje tutaj świetnie zorganizowane centrum obsługi klienta – w razie problemów turyści mogą liczyć na szybką pomoc oraz udzielenie informacji. Plaża znajduje się pod nadzorem ratowników. Nie brakuje również wypożyczalni sprzętu plażowego i sportowego – istnieje możliwość wykupienia sobie serwisu plażowego. Cena takiego pakietu jest uzależniona przede wszystkim od terminu. W 2013 r. w sezonie mieściła się w przedziale od 70 do 110 euro za tydzień.

Transfery z hoteli

Sporo hoteli w Bibione oferuje bezpłatny transfer na plażę, nie trzeba się zatem martwić o dojazd. Busiki kursują przez cały dzień co pół godziny. Transfer jest wliczony w cenę pobytu w danym hotelu – przy dopełnianiu formalności związanych z zameldowaniem się goście otrzymują specjalne bilety. I jeszcze ważna informacja dla osób przyjeżdżających do Bibione ze swoimi psami – tylko w części Lido dei Pini (sektor 1, niedaleko latarni)  można wprowadzić czworonoga na plażę, w pozostałych miejscach jest to zabronione.

plaża

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.