Jak dojechać do Bibione

Planując wakacje w Bibione, koniecznie trzeba zastanowić się nad kwestią dojazdu. Do tego popularnego kurortu wczasowego we Włoszech można się dostać na trzy sposoby. Oto i one.

1. Samolot.

Zdecydowanie największym atutem podróży samolotem jest krótki czas jej trwania – wynosi w tym przypadku ok. 2 godzin. W Bibione nie ma lotniska, dlatego też trzeba brać pod uwagę te, które znajdują się w najbliższej okolicy:

– Ronchi dei Legionari w Trieście – lotnisko położone w odległości ok. 74 km od Bibione,

– lotnisko Treviso położone w odległości ok. 90 km od Bibione,

– Airport Marco Polo w Wenecji – lotnisko położone w odległości ok. 95 km od Bibione.

Z każdego powyższego portu lotniczego można dojechać do Bibione autokarem lub taksówką w rachubę wchodzi również wynajęcie samochodu. Przejazd autokarowy warto zarezerwować sobie z wyprzedzeniem – można to zrobić online, np. za pośrednictwem strony http://www.atvo.it/.

2. Autokar.

Podróż autokarem trwa kilkanaście godzin – wyjeżdżając w godzinach wieczornych, na miejsce dociera się następnego dnia późnym popołudniem. Trasa obejmuje przejazd przez Czechy bądź Słowację, przez Austrię i Włochy. Dzieci w wieku od 2 do 15 lat oraz osoby powyżej 60 lat mogą liczyć na zniżki przy zakupie biletów, których rezerwacji trzeba dokonać odpowiednio wcześniej. Jest to przeciętnie wydatek rzędu od 400 do 500 zł za przejazd w obie strony od 1 osoby.

3. Samochód.

Podróżowanie w ten sposób ma wiele atutów – można ją zaplanować na dowolnie wybrane godziny, nie ma problemów z robieniem postojów adekwatnie do potrzeb, przy okazji można zobaczyć sporo interesujących miejsc etc. Czas trwania podróży jest w tym przypadku zróżnicowany, ale trzeba liczyć co najmniej kilkanaście godzin. Trasę należy sobie dobrze zaplanować – niewątpliwie przyda się nowoczesna nawigacja zainstalowana np. w telefonie komórkowym. Warto też pomyśleć o zakupieniu jeszcze w Polsce winiet na przejazdy drogami ekspresowymi oraz autostradami. Poniżej przykłady tras:

  1. Cieszyn – Żylina – Bratysława – Wiedeń – Graz – Klagenfurt – Villach – Udine – Latisana – Bibione – do pokonania jest ok. 890 km przez Czechy, Słowację, Austrię i Włochy,
  2.  Cieszyn – Ołomuniec – Brno – Mikulov lub Znojmo – obwodnica Wiednia – Klagenfurt – Villach – Udine – Latisana – Bibione – do pokonania jest ok. 870 km przez Czechy, Austrię i Włochy.

4 Comments on “Jak dojechać do Bibione”

  1. Jeździliśmy własnym samochodem z Łodzi, to było jakieś 2 lata temu. Najpierw kierunek na Cieszyn, a następnie na Mosty u Jablunkova, a potem do granicy czesko-słowackiej, stamtąd do Żylina i potem elegancko śmiga się autostradą w kierunku Bratysławy-Jarovce/Kitsee. Od granicy słowacko-austriackiej polecam autostrady A6 i A4, lecimy w kierunku Wiednia. Przed Wiedniem na wysokości rafinerii w Schwechat zjeżdżamy na obwodnicę S1 i potem autostradą A2 lecimy na Graz, Villach. Rzecz jasna jak ktoś chce, to z Bratysławy nie musi jechać autostradami, ale zwykłą drogą na Eisenstadt, a dalej ekspresówką na W.-Neustadt. Czasowo jest niewiele więcej niż przy poprzednim wariancie, ale w sumie to dość podobnie wychodzi.

  2. Jeśli ktoś wybiera się z Częstochowy, to zdecydowanie polecam jechać przez Cieszyn. Potem trzeba się kierować na Bratysławę i Wiedeń. Wiedeń mija się obwodnicą i również obwodnicą trzeba obrać kierunek Graz, Klagenfurt i wreszcie Villach. Z Villach najlepiej udać się w kierunku Udine, a w Portoguaro zjechać z autostrady. Stamtąd to już bez problemu. Osobiście polecam tę trasę, bo jest szybka i wygodna, człowiek się nie umęczy, jedzie się prawie cały czas autostradami – poza Polską i kilkudziesięciokilometrowym odcinkiem między Czechami a Słowacją. Ceny paliwa w Czechach i Austrii są mniej więcej takie same jak w Polsce, ale uwaga, we Włoszech paliwo jest znacznie droższe niż u nas.

  3. My zdecydowaliśmy się jechać własnym autem. Nie wyobrażam sobie podróżowania autokarem z małym dzieckiem. A tak przynajmniej można robić sobie przerwy wtedy, gdy jest to potrzebne, bez oglądania się na innych. Jechaliśmy w nocy – też głównie z uwagi na córkę, która większość podróży przespała, ale i ze względu na mniejszy ruch. Wyjeżdżaliśmy z Katowic i po 11 godzinach (łącznie z przerwami) byliśmy na miejscu. Wybraliśmy dość popularną trzeba zjechać pierwszym zjazdem na Latisanę i stamtąd kierować się na Lignano. Z Lignano zaś jedzie się do Bibione – tak jest lepiej, bo korki są mniejsze.

  4. Witam. Jechałem z Poznania tylko autostradami do Świecka potem na wysokości Poczdamu zjazd w kierunku Monachium, Salzburga i Villach – dalej tak jak reszta. Czyli Niemcy, Austria Włochy. Z Poznania do Cieszyna przez Łódź, Częstochowę mam prawie 500 km. Co prawda trasa przez Niemcy jest dłuższa w całości o ok. 130 km. ale cały czas autostrady. Niestety po drodze trochę remontów i korki w okolicach Monachium, ale to jest urok niemieckich autostrad. Mimo tych niedogodności z tego rejonu Polski jest to chyba najlepsze rozwiązanie. Oczywiście bez hardcora – przenocowaliśmy po drodze – całość z przerwami(małe dziecko) trwała by 15-16 godz.
    Pozdrawiam entuzjastów BIBI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.