Ceny w Bibione

Obowiązującą we Włoszech walutą jest euro – 1 EUR to ok. 4,15 zł. W Bibione nie będzie oczywiście problemu z płaceniem kartą czy wypłacaniem gotówki z bankomatu, niemniej jednak przed wyjazdem trzeba się upewnić jak duże prowizje za takie operacje pobiera dany bank. Co się natomiast tyczy cen w Bibione – i ogólnie we Włoszech – to są one generalnie wyższe niż w Polsce. Poniżej orientacyjne przykłady.

Ceny jedzenia w Bibione

– arbuz 1 kg – od 0,43 EUR

– ogórki 1 kg – od 1,5 EUR

– mleko 1 l – 1,5 EUR

– opakowanie makaronu – od 0,5 EUR

– ziemniaki 1 kg – 1,2 EUR

– mała pizza w restauracji – 4,5 EUR

– gałka lodów – 1,1 EUR

– kostka masła – 1,7 EUR

– bochenek chleba – ok. 2 EUR

– oliwa Monini Extra Virgin 1 l – 4,5 EUR

– kawa Lavazza 250 g – 3,5 EUR

– szynka parmeńska 1 kg – 35 EUR

– szynka crudo 1 kg – 30 EUR

– woda mineralna 1,5 l – od 0,4 EUR

– mortadela 1 kg – 28 EUR

– bagietka – 0,6 EUR

– batonik czekoladowy 1,5 EUR

– żółty ser 1 kg – od 8 EUR

– ketchup 0,5 l – 1,7 EUR

– ryż 0,4 kg – 3 EUR

– filet z kurczaka 1 kg – 8,9 EUR

– cola 2 l – 1,8 EUR

– sok w kartonie 1 l – 1,4 EUR

– duża paczka chipsów – 1,5 EUR

Ceny alkoholu w Bibione

– likier limoncello 0,75 l – od 6 EUR

– wino 0,75 l w sklepie – od 2,5 EUR

– wino w restauracji – od 22 EUR

– wódka 0,5 l – od 8 EUR

– piwo 0,5 l – od 0,8 EUR

– drink w lokalu – od 6 EUR

Ceny papierosów w Bibione

–  Davidoff Gold Slims 20 szt. – 5 EUR

– Davidoff Menthol 20 szt. – 5 EUR

– L&M Blue Label 20 szt. – 4 EUR

– Lucky Strike Blue 20 szt. – 4,6 EUR

– Marlboro 100’s 20 szt. – 5,1 EUR

– Marlboro Gold Beyond 20 szt. – 5 EUR

– Pall Mall Click On 20 szt. – 4,3 EUR

– Route 66 Blue 20 szt. – 4,3 EUR

– Vogue Bleue 20 szt. – 5 EUR

– West Silver 20 szt. – 4,3 EUR

Pozostałe ceny

–  benzyna 1 l – 1,76 EUR

– olej napędowy 1 l – 1,67 EUR

4 Comments on “Ceny w Bibione”

  1. Byłem w Bibione już kilka razy, w ubiegłym roku też, i jeśli chodzi o ceny, to nie jest to jakaś masakra jak np. w Rzymie, to zupełnie inna bajka i nie ma co porównywać. Knajp i restauracji jest masa, ceny w nich są mniej więcej jednakowe. Najtaniej jest oczywiście poza sezonem – dużą, porządną pizzę można kupić za 8 euro. Dużo tańsze niż w Polsce są wino i różne chrupki, a co najmniej dwa razy więcej trzeba zapłacić za piwo czy czekoladę. Bardzo drogi we Włoszech jest chleb, w Bibione też, 2 euro za bochenek to sporo.

  2. Ceny chleba powalają – jak na polskie standardy, to jest on we Włoszech bardzo drogi. W Bibione byłam 2 lata temu i z tego, co pamiętam, to ceny były do przeżycia, zwłaszcza jak się robiło zakupy w marketach. Na targach czy w knajpach trzeba uważać, bo Włosi mają tendencję do zaokrąglania końcówek – dajmy na to kawa kosztuje 95 eurocentów, dajesz euro, o reszcie zapomnij. Jak z cenami jest teraz, trudno mi powiedzieć, ale przez 2 lata na pewno poszły w górę. Wtedy np. za butelkę wody mineralnej płaciło się jakieś 25 eurocentów, za kilogram bułek ok. 3 euro, a za paczkę makaronu ok. 1 euro.

  3. Byliśmy w Bibione w ubiegłym roku i ceny tam są porównywalne do tych w Polsce. Nie dotyczy to wszystkich produktów, bo takie rzeczy jak pieczywo, wędliny czy regionalne przysmaki są dużo droższe niż u nas. Bułki mają na wagę, cenowo jak dla mnie trochę kosmos. Chleb za 2-3 euro, to bardzo drogo. Jak ktoś jedzie na własną rękę, może zabrać ze sobą małe zapasy. Ceny w restauracjach – wiadomo, wyższe, za pizzę płaci się od 12 euro w górę. Można być zdziwionym, gdy wystawią w knajpie rachunek, sami doliczają sobie napiwki, i to niemałe, ok. 20 procent ceny, jak ktoś nie chce dawać napiwków w knajpach, to i tak tego nie uniknie.

  4. Nie no ceny na pewno nie są podobne do naszych.Mniejszość tak , pojedyncze rzeczy są tańsze niż u nas np.reklamowany ostatnio makaron barilla ,nutella jak jest promocja ,sól morska i trochę innych rzeczy ale większości nie używa się zbyt często lub w dużych ilościach ,ale też zależy od sklepu. Jak ktoś jedzie samochodem w drogę powrotną to przed samą Wenecją jest taki spory sklep Imperlando i tam można w miarę tanio takie zakupy zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.