Jak podróżować i w tym czasie zarabiać?

Włochy to jeden z najpiękniejszych krajów europejskich i jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie. Każdy wielbiciel podróży, który marzy o tym, aby spędzić trochę czasu w Bibione, może połączyć pobyt z pracą zarobkową.

Praca w barze lub restauracji

W sezonie turystycznym, którego szczyt przypada na okres od końca maja do początku października, w Bibione wzrasta zapotrzebowanie na pracowników restauracji i barów. Poszukiwani są kelnerzy, barmani oraz osoby do sprzątania i pomocy w kuchni. Doświadczenie niekoniecznie jest wymagane, ale naturalnie będzie atutem.

Fotografowanie

Fotografia to wspaniała pasja, która może być świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy. Zdjęcia podróżnicze cieszą się bardzo dużą popularnością, a najlepszym miejscem na ich sprzedaż są banki zdjęć – czyli tzw. stocki. W Bibione nie brakuje fantastycznych widoków – tutejsza plaża zaliczana jest do najlepszych plaż w całych Włoszech. Sezon turystyczny to świetna sposobność to uchwycenia wielu kadrów, które mogą zasilić budżet podróżnika.

Marketing online

Rozwój nowoczesnych technologii daje obecnie ogromne pole do popisu, jeśli chodzi pracę zdalną. W artykule https://sofista.com.pl/marketing-szeptany/ opisany został jeden z jej obszarów, a mianowicie marketing szeptany. Mnóstwo firm i agencji reklamowych szuka chętnych do pisania odpowiednich postów na tematycznych forach i w mediach społecznościwych.

Copywriting

Elastyczne godziny pracy zgodne z indywidualnym planem dnia to jeden z atutów pracy w charakterze copywritera. Można ją w całości wykonywać zdalnie, co jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które: po pierwsze – mają lekkie pióro, po drugie – nie chcą podejmować stacjonarnego zatrudnienia. Copywriterzy zajmują się nie tylko pisaniem tekstów. W artykule https://sofista.com.pl/link-building/ znajdują się informacje o procesie budowania zaplecza linków tekstowych w zewnętrznych serwisach, poza tym do obowiązku copywritera należy też wymyślanie sloganów reklamowych etc. Jak radzą eksperci z serwisu https://sofista.com.pl/, warto poznać zasady SEO i zgodnie z nimi tworzyć zlecane treści.

Blog lub vlog

Na prowadzenie bloga lub vloga decyduje się coraz więcej osób. Strony i kanały o tematyce podróżniczej wzbudzają spore zainteresowanie i mogą stanowić okazję do nawiązania współpracy z rozmaitymi markami związanymi z branżą podróżniczą. Nie brakuje influencerów, dla których blog lub vlog stał się głównym źródłem utrzymania. Wymaga to jednak konsekwencji i wytrwałości. Zbudowanie zasięgów i społeczności wymaga czasu i systematyczności, a konkurencja jest duża.

Sprzedaż pamiątek

Turyści przyjeżdżający do Bibione chętnie zaopatrują się w pamiątki. Można więc zatrudnić się przy ich sprzedaży lub wykonywać je samodzielnie. Rękodzielnicze drobiazgi z pewnością znajdą nabywców. Rzecz jasna artystyczne talenty da się wykorzystać i w inny sposób, np. malując portrety na zamówienie czy prowadząc warsztaty. Warto właśnie pod tym kątem zbadać lokalny rynek i sprawdzić, na co jest popyt.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *