Jak dojechać do Bibione?

Planując wakacje w Bibione, koniecznie trzeba zastanowić się nad kwestią dojazdu. Do tego popularnego kurortu wczasowego we Włoszech można się dostać na trzy sposoby. Oto i one.

1. Samolot.

Zdecydowanie największym atutem podróży samolotem jest krótki czas jej trwania – wynosi w tym przypadku ok. 2 godzin. W Bibione nie ma lotniska, dlatego też trzeba brać pod uwagę te, które znajdują się w najbliższej okolicy:

– Ronchi dei Legionari w Trieście – lotnisko położone w odległości ok. 74 km od Bibione,

– lotnisko Treviso położone w odległości ok. 90 km od Bibione,

– Airport Marco Polo w Wenecji – lotnisko położone w odległości ok. 95 km od Bibione.

Z każdego powyższego portu lotniczego można dojechać do Bibione autokarem lub taksówką w rachubę wchodzi również wynajęcie samochodu. Przejazd autokarowy warto zarezerwować sobie z wyprzedzeniem – można to zrobić online, np. za pośrednictwem strony http://www.atvo.it/.

2. Autokar.

Podróż autokarem trwa kilkanaście godzin – wyjeżdżając w godzinach wieczornych, na miejsce dociera się następnego dnia późnym popołudniem. Trasa obejmuje przejazd przez Czechy bądź Słowację, przez Austrię i Włochy. Dzieci w wieku od 2 do 15 lat oraz osoby powyżej 60 lat mogą liczyć na zniżki przy zakupie biletów, których rezerwacji trzeba dokonać odpowiednio wcześniej. Jest to przeciętnie wydatek rzędu od 400 do 500 zł za przejazd w obie strony od 1 osoby.

3. Samochód.

Podróżowanie w ten sposób ma wiele atutów – można ją zaplanować na dowolnie wybrane godziny, nie ma problemów z robieniem postojów adekwatnie do potrzeb, przy okazji można zobaczyć sporo interesujących miejsc etc. Czas trwania podróży jest w tym przypadku zróżnicowany, ale trzeba liczyć co najmniej kilkanaście godzin. Trasę należy sobie dobrze zaplanować – niewątpliwie przyda się nowoczesna nawigacja zainstalowana np. w telefonie komórkowym. Warto też pomyśleć o zakupieniu jeszcze w Polsce winiet na przejazdy drogami ekspresowymi oraz autostradami. Poniżej przykłady tras:

  1. Cieszyn – Żylina – Bratysława – Wiedeń – Graz – Klagenfurt – Villach – Udine – Latisana – Bibione – do pokonania jest ok. 890 km przez Czechy, Słowację, Austrię i Włochy,
  2.  Cieszyn – Ołomuniec – Brno – Mikulov lub Znojmo – obwodnica Wiednia – Klagenfurt – Villach – Udine – Latisana – Bibione – do pokonania jest ok. 870 km przez Czechy, Austrię i Włochy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *