Bibione

Na naszej stronie będziemy opisywali Bibione. Jest to popularna miejscowość wypoczynkowa we Włoszech, która ze względu na swoją geograficzną lokalizację przyciąga wielu turystów spragnionych wypoczynku w wyjątkowo pięknym i malowniczym otoczeniu.

Bibione leży u północnych wybrzeży Adriatyku. Wchodzi w skład tzw. Riwiery Weneckiej. Jest to region, który od stuleci był bardzo ceniony – z różnych względów. Dawniej przebiegał tędy ważny szlak handlowy, dzisiaj natomiast obszary te słyną z wysokich walorów turystycznych. Wspaniałe, piaszczyste plaże, ciepła woda, słoneczna pogoda, znakomite warunki do spędzania czasu w aktywny sposób – to wszystko działa na turystów niczym magnes.

Bibione to pełne uroku miasteczko, w którym sezon zaczyna się już na początku maja, a kończy się wraz z nastaniem października. Znajduje się tutaj okazała promenada, jeśli więc ktoś jest miłośnikiem długich spacerów, będzie zadowolony. Krystalicznie czysta woda, słoneczna aura i mnóstwo zieleni to jedne z wielu czynników gwarantujących udany wypoczynek. Infrastruktura turystyczna jest doskonale rozwinięta. W Bibione nie brakuje hoteli oraz różnego rodzaju lokali gastronomicznych – od przytulnych barów, po rodzinne restauracje. Również i baza rekreacyjna to znakomicie rozbudowane zaplecze z wypożyczalniami sprzętu sportowego i akcesoriów plażowych na czele.

Bibione podzielone jest na kilka dzielnic, spośród których należy wymienić w szczególności:

– Pinedę: idealne miejsce dla tych osób, które nade wszystko cenią sobie spokój i nie przeszkadza im to, że jest ono oddalone od centrum,

– Lido del Sole: tutaj zatrzymują się przeważnie turyści, którzy lubią aktywny wypoczynek i lubią zadbać o własne wygody, jeśli chodzi o miejsca noclegowe,

– Spiaggię: główna dzielnica miasta ulokowana w jego centralnej części, tu kwitnie życie z uwagi na największą w Bibione liczbę sklepów i rozmaitych lokali.

Jeżeli zatem komuś marzą się wczasy we Włoszech, Bibione to idealna opcja. Tutaj natomiast znajdują się wszelakie przydatne informacje dotyczące tej miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *